Jdi na obsah Jdi na menu
 


TOC KARTEL 15. - 17.10.2010

 TOC Kartel

15-17.10.2010

Popis akce - Drogoví kartel stupňuje svoji činnost a jeho produkce a export už dost vadí vládám světa. Na eliminaci vedoucích představitelů kartelu a likvidaci jejich základny je vyslána jednotka.
Tip akce - Nejedná se o klasickou kropící akci takže lidi co tuží vysipat metráky plastu ať zůstanou doma.
Fungování základny Kartelu je o sehranosti lidí co budou tvořit kartel.


Takto zněl popis akce na kterou sem zaregistroval náš team skoro ihned po uveřejnění.Po menší teamové poradě s Kalim sme usoudily, že na tuto akci pojedou jen skušenější lidi – pro jistotu.A aby sme si taky neušvihly ostudu.
Před akcí následovalo menší plánování a spoustu dalších věcí.Bohužel i negativních, který tady na západě už tak něják bohužel patří k místní tradici.
Nicméně sme si nakonec řekli, že na akci pojedem i kdyby měl následovat konec světa.

Ve vytoužený den sme se postupně zbalily do aut v pořadí Darken, Kali, Martin a ještě moje dvě holky, které na Moravě chtěli strávit krásný víkend u příbuzných, tedy pravý opak toho proč sme tam jeli my tři.
Musím říct, že když sem si vybíral nový auto věděl sem moc dobře proč zvolit právě kombíka :lol:
Auto kleslo až na samé dno svých možností a vyrazily sme.Všichni tři plni očekávání a plni energie …

1)
PŘÍJEZD DO RÁJE

Po příjezdu do Brna a menší zajížďce sme našli snad vytoužený ráj každýho sofťáka a člověka co se motá okolo zbraní a armády všeobecně.Prostor o rozloze 1,7 hektaru v soukromém vlastnictví, vozidla všeho druhu ( včetně BVP české výroby s lafetovaným kulometem :lol: ), nádherný terén s 99% zalesněný a díky podzimu krásně barevný s několika budovami v různém stavu, okolo pozemku plot a hlavně s majitelem kterýho bych z fleku zvolil AS prezidentem – MONTYM.
Tutoho chlapa sem viděl poprvé v životě a krom několika milionů slov vyměněných pomocí internetu sme se de facto neznali.Musím říct, že tuten člověk pro soft a nejen pro ten v Brněnském kraji dělá tolik, že by si za to zasloužil Nobelovku.
Po přivítání, kterého sem se trochu bál, úřeci jenom čechy a morava sou dva velmi rozdílné kraje a určitá rivalita je tady patrná již od nepaměti, sme se během chvilky cítily jako doma.Registrace, potom vyložení našeho karavanu rozloučení s budoucí vdovou a sirotkem, které si jeli užívat krás a pohostinosti zdejšího kraje a lidí a šli sme se seznámit s mýstním osazenstvem.
Jedním slovem paráda a mě najednou začalo bejt stydno..Proč ? Ono v tutom případě „ bejt ze Západu „ znamenalo bejt z toho kraje kde se všichni hádaj a skoro rok už tu člověk nenarazil na pořádnou akci na kterou by vzpomínal ne dny ani měsíce ale roky…

2 )
VYSTŘÍZLIVĚN
Í
 
Nicméně blížila se hodina briefingu reakčních jednotek..
Tato hodian se pozvolna posouvala, kvůli ne zrovna včasnému příjezdu účastníku akce a to jak ze strany kartelu tak našich druhu ve zbrani – reakčních jednotek ( zde nutno poznamenat že ty se zpozdily ze zcela pochopitelných důvodů a nikdo z násj im to nemá ani v nejmenším za zle, ale příště by to chtělo se sejít a domluvit se před výsadkem ).
Po Briefingu kde sme se dozvěděli de facto vše co sme potřebovali vědět moje srdce zaplesalo.
Výsadek neproběhne ani 1 ani 3 ani 7kilometrů od prostoru kartelu nýbrž v minimální vzdálenosti 10 Km.
Celkem byli pro reakční jednotky tři úkoly primární a jeden sekundární, kterým bylo dostat bosse kartelu, který mohl být nicméně nahrazen někým jiným.My smě s naší tříčlenou skupinou vyfasovali úkol zničení továrny na drogy, který se měl provést označením továrny lifstickem.
Jak sme později zjistili, právě zrovna zde se projevila nenávist moravy k čechám a opačně, jelikož to byla nejhůře dobytná budova, alespoň z našeho pohledu.
Nicméně nejeli sme tam proto, aby sme se flákali, ale aby sme dokázali to že ani na západě nejsou žádný vořezávátka Zbalily sme se a vyrazily k Transitu ve kterém byl učiněn výsadek.A hle Monty fakt nekecal jeli sme snad půl hodiny.Všude tma na sobě 53 Kg ( nekecám doma sem to po příjezdu vážil a to kali měl výbavu cca. tak o 5 Kg ještě těžší kvůli druhým,u kvéru, Martin zhruba stejnou jako já ) jen místama prosvítající světlo.
Auto zastavilo a my byli vysazení s velmi hrubou mapou ( nečekejte žádnou detailní mapku ), naší výbavou a velkým odhodláním.
Po výsadku sme se všichni shodli, že si uděláme menší obchvat a tak naše noční putování trvalo cca. do 3 hodin do rána a ušli sme okolo 20 Km.Poté sme se znaveni dlouhým pochodem, při kterém sme se dozvěděli že Kali má nejradši s MRE menu takzvaná „ hovna „ a moravskej kraj je sice nádherný ale pln šílenejch kopců .
Byli sme tak znaveni že seme udělali menší průzkum prosotru kde bude nejlepsi rozdelat celtu a rychle ulehnout ke spanku aby sme mohli co nejdříve vyrazit dal.
Po krásné nici s dálnicí necelý kilometr od nás sem se probudil jako první – zimou, okolo 5 hodiny ráno.Zaslechl nějaký divný a hlavně podezřelý zvuk cca. 50 metrů od nás.Vzal si opatrně kvér potichu se zvedl a vyrazil na průzkum oblastí.Sice sem nikoho nenašel, ale našel sem dřevěnou boudu, která byla otevřená a já se proklínal, že sme nešli při průzklumu o dvacet metrů dál .
Později se zbudily i dvě zbývající šípkové růženky.Pojedli sme něco málo zbalili a vyrazily dál.
Tělo už si pomalu zvyklo na zátěž výstroje a jít bez něj mi připadalo jaksi nepřirozené :lol:
Po několika dalších kilometrech a asi 5 hodinách dál sme zavolali montymu aby nám dovez zásoby vody, která nám docházela a v místní přírodě sme nenašli zdroj, který by se k tomu dal využít.Monty přijel pokecali sme a zase vyrazily.Zhruba okolo 1400 sme dorazily do prostoru kartelu.Jenže to už sme zhruba v okruhu 500 m narazily na jednu osmičlenou hlídku, před kterou sme se musely ukrýt a s adrenalinem vysoko sme pozorovaly jak vevzdálenosti 10 metrů nás míjí a nevidí nás.Takovým zpusobem sme minuli asi další 4 hlídky kdy na vzdálenost do 15 metrů nás přešli bez povšimnutí.V nepřáítelském prostoru sme se pohybovali 3 hodiny velice pomalu, aby sme udělali pořádný průzkum a zjistili kde jsou které body a budovy, které se měli zničit ( sklad zbraní-po kterém nesměli nepřítelé přebíjet, radar – po kterém bylo omezení používání vysílaček ak onečně naš vytouřžený cíll výrobna drog ).Po nekolikahodinovem prolézání prostoru sme zakotvily u radaru, který sem se chtěli pokusit napadnout a zničit, aby sme měli volnej přístup dále do prostoru, kde sme později zjistili že číhá náš objekt.Poctivý průzkum nicméně narušila hlídka, která vycítila naši přítomnost.Na rychlo sme se kempli a čekali sme.Po chvilce vylezlo 13 cílů 15 metrů od nás chvilku na nás koukali a po chvilce kdy jejich poitman říká „ Tož borci tam asi někdo je „ sem zmáčknul spoušť a hle..nic kontakty to nevydržely a mě zklamala technika v tu chvíli spustil palbu i martin a toho najednou sklamal píst, takže jedinej kdo byl schopnej střelby byl Kali.
Jak sme dopadli asi nemusím říkat.Nasraný až do nebe.24 hodinovej pochod a průzkum oblasti k ničemu.Přitom sme kvéry testovali při každý ovlný chvilce, ale jak řek Monty – stane se no…
Dorazily sme k Montymu kde sme vyměnily kvéry a odebrali se do „ vězení „ kde po dvou hodinách bude proveden znova výsadek ( ale již v bláízkosti nepřátelského prostoru ) a my můžem jít znova do akce.

Nicméně sme vyčkali větší tmy a hlubší noci, aby náš nepřítel byl již znaven a my ve třech lidecch měli alespoň nějakou výhodu.
Okolo 2100 sme vyrazily na průzkum nicméně okolo objektu na druhou stranu kde sme našli náš vytoužený cíl – továrnu na drogy.
Průzkum ukázal že hlavní cesta k budově je chráněna velkými vstupnímy vraty a za nimy jestě hradbou ze dřeva v úrovni metru a půl.Tudy nepujdem.
Obešli sme a zjistili že jinde všude je val ve výšce zhruba 4 metrů.Přesunuli sme se za budovu a najednou sme zjistili ze 5 metrů před valem je ve velké intenzitě natáhnut ostnatý drat  A to hned ve dvou vlnách.První šel martin, kterej na ostnáči nechal málem kalhoty.Druhej šel Kali, kterýmu sem ostnáč podržel, protože na něj byl trochu vejš a když sem já nakročil pravou nohou spustila střelba.Okamžitě sem hodil záda aby mě při mý vejšce 2 metry nedaly a při pádu mi prosvištěla kule okolo pravýho ucha a já se cejtil jak v Matrixu :lol:
Skryli sme se za stromy a nastala menší přestřelka 3 VS. 5.Po chvilce se Martin přiblížil až k vrcholu valu za pomoci naší krycí palby, kde dostal bohužel dávku do obličeje z metru.Poté sem se přesunul o pár metrů níž a za krycí palby přelez ostnáč a přibližoval se k valu a zásah do kšiltu.Po minutě následoval asi kali.Odebrali sme se do vězení a během toho sme se shodli že ve třech to prostě nedáme.
Svolali sme bratri z reakčních jednotek na které sme měli kontakt.Ty dorazily jak slíbily a po půlnoci sme se vydali v počtu 7 lidí na továrnu na drogy.Nicméně nám Monty ještě než sme vyšli zdělil, že už je tento cvííl dobyt.Byli sme trochu naštvaný nuicméně je jich tu ještě dost.Slovo dalo slovo a vyrazily sme na Radar.
Plán byl jednoduchý po cestě která vede přímo k radaru pujdeme s Martinem v čele Kali za náma, který bude mýt nejdůležitější úkol a to dostat lifestick co nejblíže a kluci z druhého výsadku po stranách krycí palba.Plán dobrý, nicméně…
Střelbu sme spustily Kali se rozběhnul ale první Lifestick dopadnul daleko od budovy.Kali se tedy jal hodit další a blíž.My s martinem sme vrazily dopředu aby sme ho dostatečně kryli druhý Lifestick byl hozen o hodně dál, ale v zápětí se k našemu úžasu rosvítil velký halogen a my sme všichni oslepli a následně dostali Kaliho.Akce se stopla, jelikož sme se domnívali že lifestick je jižu budovy.jenže zde musím přiznat že Lifestick byl ještě daleko tak sme se rozešli po menší výměně názorů.My zpátky na základnu a kartel zpatky na své pozice.
Již značně unaveni, ale o to s větší chutí sme kuli pykle jak vyzrát na obranu radaru.Se slovy „ přece nebudou čekat, že uděláme to samy „ sme s trochu pozměněným plánem vyrazil de facto se samou strategií.
Dostaly sme se na cestu k radaru a teď už sme vyšli všichni tři velmi pomalu a potichu směrem k radaru.Přibližovali sme se po cm, kluci na křídlech z druhého výsadku o metr za náma na křídlech. Zhruba 30 metrů před radarem sme přeci jen usoudily, že bude lepší když pujde Kali sám, kvůli snížení hluku.S martinem sme kempli u kraje cesty kvuli krycí palbě.jenže pak my martin dal vědět, že není sýám kdo má NV, ale že vidí u baráku přísvit.Kali mezitím velmi, velmi pomalu postupoval a krve by se v něm nedořezal.Jakmile vyndal svítící lifstick dostal přesnou dávku.V tu chvíli sme se obad va s martinem rozbehli, že úkol dokončíme za něj.Já dostal dávku do hlavy po pěti metrech, ale Martin úkol splnil a lifestick se odrazil od budovy a spadnul necelý metr před ní.Radar zničen.

Poté sme se odebrali do vězení, že jelikož sou všechny primární cíle zničeny pujdem si na chvíli lehnout.

3 ) 
NECHCEME DOMŮŮŮŮŮŮ

Po probuzení Kaliho kopancem sme během pěti minut byli opět připraveni vyrazit.Jaký údiv nás čekal, když sme se dozvěděli, že náš úkol ( zničení továrny na dorghy) nebyl ještě spúlněn a vnoci se jednalo dezinformaci z řad účastníků kartelu.Najednou ospalost a vyčerpání bylo kde tam a my vyrazily na továrnu.
Tentokrát sme šli na jistotu na místo kde sme předchozí noc při průzkumu zařvali všichni tři.Tentokrá sme byli podpořeni o kluky z druhého výsadku, takže náš celkový počet bylo 5.
Velice potichu se opět přiblížit a udeřit.najednou sem se ocitlyv plném počtu na vrcholu valu bez jediného výstřelu.Kartel zaváhal a budouvu z této strany nehlídal.Vzhledem k tomu že budovu byla velmi blízko martin hodil lifestick, který skončil na střeše budovy – úkol splněn.
V tu chvíli se jeden z příslušníku kartelu otočil a vypálil krátkou dávku.Nicméně sme mu oznámily lifestick na střeše, který simuloval C4 a tím pádem že už je po smrti.
Slezli sme dolů a usoudily sme, že tato budova je defacto nedobytná a nejlépe přírodně bráněná ze všech objektů v areálu.
Dohodli sme se se žoldákama, kteří byli na straně kartelu jestli nám nechtějí pomoct s čistkou zbývajících objektů.Jelikož nebyli zrovna spokojeni se žoldem o drogových bossu šli velmi ochotně.Dorazily sem k radaru, který po našem dobytí už stihli jednotky kartelu opravit a podnikly lstivý útok.Lstivý v otm že žoldáci se příblížily do těsné blízkosti jednotek kartelu apak zpustily střelbu.My sme čekaly opodál, aby si nás jednotky kartelu nevšimly a nedoteklo jim co se na ně chystá.
Najednou od velitelství vidíme jak vyjíždí již jednou zmiňované BVP české výroby s lafetovaným kulometem.Kluci „ hopli do rigolu zatímco si to borci v bóráku fičili rovnou ke mně „.Dělal sem volavku a začal po něm pálit krátké dávky a pomalu ustupovat aby se přiblížil an uroveň kluků.nicméně na léčku osazenstvo BVP neskočilo a zastavilo se.Martin tedy hodil dým a my se začaly rychle přesouvat blíže k radaru.
Po přesunu k polorozpadlé budově kdy už sem necítil nohym, ale adrenali mě hnal kupředu.Sem u budovy částečně ještě skryt zbytky dýmu vyčistil dvanáctou hodinu od dvou příslušníků kartelu.
Cesta byla pro zbytek volná.Kali se ujal vyčištění budovy, která se nakonec nesla vduchu odevzdáním se nepřátel do našich rukou když pochopily, že kali se zastřelit nenechá a buďto se odnesou do věčných lovišť nebo se zdají.
Poté sme se rychle přeškupily a vrhli se na hlavní velící budovu.
Když sem v dálce viděl Montyho jak si to tam žene na 4kolce s kvérem v ruce trochu sem se zalek.Ale se slovy žijem jen jednou sem vyrazil s Martinem a Kalim v čele do utoku.Obsadily sme první budovu, ale pak to šlo ztěžka.Sice se mi podařilo zahnat jednoho příslušníka kartelu na ustup, ale zpoza rohu mě dostal další příslušník kartelu a pro mě tímto akce definitivně skončila.Zanedlouho sek e mě přidal Kali a poté i Martin.
Na nás už v tu chvíli čekal odvoz a my se jali sbalit zbytek věcí, naložit, rozloučit a odjezde přes celou republiku směr domov.

FINITO
Co říci závěrem snad nejdřív vysvětlit to proč je tento report z akce tak nezvykle dlouhej.Vysvětlení je jednoduché - TA AKCE SI TO PROSTĚ ZASLOUŽÍ !!!
Akce samozřejmě mela pár negativ, de facto mě napadá jen jedna a tou je menší dezinformace během akce, ale k takhle velké akci to prostě patří a kdyby to nebylo hodně bych se divil, takže to je jen nemalá vada na kráse.
Zde sme si konečně uvědomily co to znamená, že AS komunita drží u sebe ve všech oblastech života a nehádá se a neobviňuje jeden druhého z různých hovadin, jako tad na západě.
Taky sme si skusily co to je když vás při každém zvednutí nohy vás zabolí celé tělo do morku kostí a vy se musíte dokopat k tomu že ten kopec kterej snad nemá konce prostě dáte a konec, tečka.
Přesun bez jediného výstřelu a přesto s kontaktem s nepřítelem.
Mýt v nohou okolo 50 Km, spocený tři dny nemytý tak že už i sám sobě smrdíte jak bolavá noha, sotva se dobelháte do auta a přesto ste nadmíru spokojenej.
Musím říct, že kluci na moravě si asi uplně neuvědomujou co v Montym mají, nemyslím to nijak zle vůči nikomu a asi mě tak úplně nechápou, ale dvě tři akce tady ma západě a pochopily by.
Jestli už vás ( myšleno lidi ze západu ) taky nebaví nekonečný dohady o nepřiznávání, nepřiznávání některejch teamu jen proto, aby byli prostě nejlepší atd:. jeďte ke strýckovi Montymu.

Chlape moje hluboká poklona ( kdyby mě tak nebolelo tělo klidně bych ti jí předved osobně ) a velký dík za to jaký si a co pro AS komunitu děláš !!!